Ruža veľkokvetá kríková ´EISVOGEL®´ ***** Tantau, kont. 2 l
Ruža veľkokvetá kríková ´EISVOGEL®´ ***** Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa ´Eisvogel´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - XI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 90-120 cm |
| Šírka | 45 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Počet ks na m2 | 4 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´Eisvogel´ zaraďujeme medzi nostalgické čajohybridy. Jej plné guľovité kvety sú sýto ružovej farby s medeným nádychom uprostred. Kvety majú v priemere 11 cm a tvorí ich až 41 okvetných lístkov. Opakovane kvitnúce kvety voňajú neodolateľnou exotickou vôňou. Nádherne tvarované kvety perfektne zapadnú do výsadby spolu s inými ružami, ale tiež s trvalkami. Dorastá do výšky 120 cm.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. Je dobre odolná voči chorobám.
