- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Tavoľník Bumaldov ´ANTHONY WATERER´ 10-15 cm, kont. 1 l
Tavoľník Bumaldov ´ANTHONY WATERER´ 10-15 cm, kont. 1 l
Obľúbený dlho a bohato kvitnúci tavoľník s neónovo tmavoružovými kvetmi.
Tavoľník Bumaldov ´ANTHONY WATERER´ 10-15 cm, kont. 1 l
Obľúbený dlho a bohato kvitnúci tavoľník s neónovo tmavoružovými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Spiraea bumalda ´Anthony Waterer´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10-15 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška | 0,5 - 1,5 m |
| Šírka | 0,5 - 1,5 m |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Tavoľník ´Anthony Waterer´ rastie vzpriamene do výšky cca 1,5 m, ale strihom sa môže tvarovať, aby bol hustejší a menší. Ročný prírastok je 10 - 20 cm. Opadavé listy sú sýto zelené, pri rašení majú bronzový nádych. V polovici júna začína kvitnúť výraznými tmavoružovými kvetmi, usporiadanými v súkvetiach. Kvitnutie trvá do augusta, pokiaľ sú odkvitnuté súkvetia odstraňované, bude ker kvitnúť až do septembra.
Pestovanie: Tavoľník je opadavý ker, ktorý vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnko alebo polotieň. Striháme ho na jar po skončení mrazov (marec). Rezom sa zároveň zabezpečuje dostatočné zahustenie výhonov, bohaté kvitnutie a vitalita rastliny.
Pestovanie: Tavoľník je opadavý ker, ktorý vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnko alebo polotieň. Striháme ho na jar po skončení mrazov (marec). Rezom sa zároveň zabezpečuje dostatočné zahustenie výhonov, bohaté kvitnutie a vitalita rastliny.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
