- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Tavoľník japonský ´TESSA®´ 15-20 cm, kont. 2,5 l
Tavoľník japonský ´TESSA®´ 15-20 cm, kont. 2,5 l
Tavoľník japonský ´TESSA®´ 15-20 cm, kont. 2,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Spiraea japonica ´Tessa´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška | 0,6 - 0,8 m |
| Šírka | 0,6 - 0,8 m |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Tavoľník ´TESSA®´ je nízky, kompaktne rastúci ker, ktorý vyniká bohatým a dlhým kvitnutím. Vytvára hustý, guľovitý habitus, dorastajúci približne do výšky 60-80 cm a podobnej šírky, čo ju predurčuje na použitie v menších záhradách, na lemovanie záhonov, do skupinových výsadieb aj do nádob. Listy sú drobné, kopijovité až elipsovité, žltozelené, pričom mladé výhony môžu mať jemne bronzový nádych. Počas jesene sa sfarbujú do žltých až oranžových tónov. Kvitnutie začína začiatkom leta. Kvety sú drobné, ružové, usporiadané v plochých až mierne klenutých súkvetiach.
Pestovanie: Tavoľník je opadavý ker, ktorý vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnko alebo polotieň. Striháme ho na jar po skončení mrazov (marec). Rezom sa zároveň zabezpečuje dostatočné zahustenie výhonov, bohaté kvitnutie a vitalita rastliny.
