- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Vajgela kvetnatá ´PURPUREA´ 30-40 cm, kont. 2 l
Vajgela kvetnatá ´PURPUREA´ 30-40 cm, kont. 2 l
Vajgela kvetnatá ´PURPUREA´ 30-40 cm, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Weigela florida´Purpurea´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 30-40 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | V - V |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 1 - 1,5 m |
| Šírka | 1 - 1,5 m |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Vajgela kvetnatá ´Purpurea´ patrí medzi nenáročný a obľúbený okrasný ker. Zaujímavo sfarbené tmavo zelené až purpurové listy sú podlhovasté, ktoré v jesenných mesiacoch opadajú. Od jari a počas celého leta bohato kvitne zvončekovitými kvetmi výraznej ružovej farby. Rastie pomaly, dorastá do výšky 1 - 1,5 m. Je to nízky ker vhodný do menších záhrad a vynikne ako solitér.
Pestovanie: Vhodným stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto. Vysádzame ju do priepustnej záhradnej pôdy. Výšku rastliny môžeme upraviť podľa svojich potrieb jarným alebo júnovým rezom. Na jar rastlinu striháme v čase, keď začínajú pučať listy a v júni ju striháme po odkvitnutí kvetov, čím zároveň stimulujeme opätovné kvitnutie v tom istom roku. Rez zároveň prospieva zdravotnému stavu rastliny a zabezpečuje aj jej dostatočné zahustenie a bohaté kvitnutie. V záhrade vytvoríme svieži a moderný záhon, ak ju skombinujeme so žltolistými okrasnými krami, napr. tavoľník (Spiraea), tavoľa (Physocarpus), pajazmín (Philadelpus).
