- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Zajačka vajcovitá (zajačí chvost) ´BUNNY TAILS´, kont. 1 l
Zajačka vajcovitá (zajačí chvost) ´BUNNY TAILS´, kont. 1 l
Zajačka vajcovitá (zajačí chvost) ´BUNNY TAILS´, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lagurus ovatus ´Bunny Tails´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Doba kvitnutia | V - X |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška | 20-40 cm |
| Šírka | 20-40 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30-40 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zajačka ´BUNNY TAILS´, nazývaná aj zajačí chvost, vytvára nízke, kompaktná a husté trsy dorastajúce približne do výšky 20-40 cm. Listy vyrastajú v prízemnej ružici, sú kratšie,
na dotyk mäkké. Majú svetlozelený až sivozelený odtieň a vytvárajú nenápadný, prirodzený základ, z ktorého vyrastajú tenké, vzpriamené stonky.
Najvýraznejším prvkom sú husté, oválne klasy na koncoch stoniek. Spočiatku sú zelenkasté, postupne dozrievajú do krémovo bielej až svetlobéžovej farby. Súkvetia majú zamatový povrch a pôsobia veľmi dekoratívne nielen v záhone, ale aj po usušení, keď si dlhodobo zachovávajú svoj tvar aj farbu.
Pestovanie: Najlepšie prospieva na plne slnečnom stanovišti v ľahkej, dobre priepustnej, ideálne piesočnatej pôde. Je nenáročná na pestovanie, dobre znáša sucho a nevyžaduje intenzívne hnojenie. Vhodná je do záhonov, nádob aj prírodne ladených výsadieb, kde vytvára jemnú, vzdušnú štruktúru a pohyb.
