- Úvod
- >>
- Okrasné stromy
- >>
- Agát ´CASQUE ROUGE´ 270-280 cm, kont. 12 l
Agát ´CASQUE ROUGE´ 270-280 cm, kont. 12 l
Agát ´CASQUE ROUGE´ 270-280 cm, kont. 12 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Robinia ´Cascque Rouge´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 270-280 cm |
| Kontajner | 12 l |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | dobre odvodnená, hlinitá, piesčitá |
| Výška | 5 - 8 m |
| Šírka | 2 - 4 m |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -34 °C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Agát ´CASQUE ROUGE´ (syn. Pink Cascade) vytvára opadavý strom ( väčší ker ) s nepravidelne zaoblenou korunou. Vetvy mierne prevísajú. Rastie do výšky maximálne 8 m. Listy rastú na výhonoch párovito, majú sviežu zelenú farbu, avšak mladé listy počas rašenia nadobúdajú bronzový odtieň. Na prelome jari a leta vytvára bohaté kvetinové kaskády krásnych ružových kvetov, ktoré okolo seba šíria intenzívnu vôňu. Kvety rastú v strapcoch, ktoré majú dĺžku až 15 cm. Vynikne ako solitér, je vhodný aj do mestských a parkových výsadieb.
Pestovanie: Agát pestujeme v dobre odvodnenej priepustnej pôde, nakoľko netoleruje premočenú pôdu. Vyžaduje slnečné stanovisko, prípadne polotieň. Korunu na jar pravidelne striháme, aby sme podporili odolnosť výhonov proti vetru. V prvých rokoch od výsadby kmienok vyžaduje oporu. Je plne mrazuvzdorný do -34 °C.
