- Úvod
- >>
- Práve kvitnúce na sklade!
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Ceanot rozvetvený ´SKYLARK´ 30-40 cm, kont. 2 l
Ceanot rozvetvený ´SKYLARK´ 30-40 cm, kont. 2 l
Ceanot rozvetvený ´SKYLARK´ 30-40 cm, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Ceanothus thyrsiflorus ´Skylark´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 30-40 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | modrofialová |
| Doba kvitnutia | VI-VII |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná, výživná, mierne kyslá |
| Výška | 0,5 - 1,5m |
| Šírka | 1,5 - 2 m |
| Intenzita rastu | stredne rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -18°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ceanot ´SKYLARK´ je vžyzelený kompaktný ker dorastajúci do výšky 0,5-1,5 m. Rastie prevažne do šírky a postupne sa zahusťuje do výšky a vytvára vyššie poschodia. Jeho tmavozelené lesklé listy vytvárajú dokonalé pozadie pre mnohopočetné modrofialové súkvetia, veľké 6-7 cm. Ceanot pochádza pôvodne z Kalifornie a Mexika. U nás sa s obľubou využíva na vytváranie kvitnúcich živých plotov alebo ako solitérny prvok v trávnikoch či medzi inými okrasnými drevinami.
Pestovanie: Vysádzame ho do priepustnej zeme, bohatej na živiny, môže byť mierne kyslá. Pred zimou je vhodné ho chrániť silnou vrstvou mulču. Pre udržanie určitého tvaru je vhodné po odkvitnutí ho strihať, čím rastlina vytvorí husté olistenie a bude viac krytá a odolná v zime.
