- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Delosperma ´DESERT DANCER PURPLE´ kont. 0,5 l
Delosperma ´DESERT DANCER PURPLE´ kont. 0,5 l
Delosperma ´DESERT DANCER PURPLE´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Delosperma cooperi ´Desert Dancer Purple´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | IV - X |
| Stanovisko | slnečná |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška | 3 - 5 cm |
| Mrazuvzdornosť | -20°C |
| Použitie | skalky, okraje záhonov, nádoby |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25cm |
| Počet ks na m2 | 7-9ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Delosperma ´DESERT DANCER PURPLE´ je jedinečná pôdopokryvná trvalka, ktorá bola prihlásená aj do tohtoročnej súťaže o rastlinu roka. Túto zaujímavo sfarbenú skalničku tvorí bohatý trs zelených až bordových listov. Dužinaté listy pôsobia exoticky a vzhľadom pripomínajú kaktus. V apríli kvitne množstvom drobných kvetov výraznej ružovej farby so zlatistými žltými tyčinkami uprostred. Kvety sa počas dažďa a v noci zatvárajú. Táto trvalka je mrazuvzdorná do -20 °C. Je vhodná aj na pestovanie v nádobách a vyniká v kombinácii s kameňom.
Pestovanie: Najvhodnejší substrát na pestovanie je priepustná piesočnatá až kamenistá pôda. Stanovisko vyžaduje slnečné. V zime delospermy chránime pred nadmerným vlhkom bielou textíliou.
