- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Ibištek sýrsky ´WHITE CHIFFON®´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Ibištek sýrsky ´WHITE CHIFFON®´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Ibištek sýrsky ´WHITE CHIFFON®´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Hibiscus syriacus ´White Chiffon´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 50-60 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VIII - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná, piesočnatá |
| Výška | 1,5 - 3 m |
| Šírka | 1 - 2 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 27 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, živý plot |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ibištek sýrsky ´White Chiffon´ je obľúbená, nenáročná okrasná drevina, za čo vďačí hlavne svojmu dlhému a nepretržitému kvitnutiu. Kvitne exotickými veľkými kvetmi bielej farby od začiatka júla do konca septembra. Kvety majú priemer 7 - 9 cm. Vytvára kompaktný ker, ktorý dosahuje výšku 1,5-3 m a šírku 1-2 m.
Pestovanie: Najlepšie sa mu darí na slnečnom stanovisku s vlhkými, priepustnými a úrodnými pôdami. Na jar je vhodné ho zrezať, aby sme podporili bohaté kvitnutie a prihnojiť kvalitným kombinovaným hnojivom. Pestuje sa v tvare kra alebo na vysokom kmienku. Využíva sa ako zaujímavý kvitnúci živý plot alebo ako solitérna rastlina, alebo v kombinácii s inými drevinami. Darí sa mu aj vo väčších nádobách, takže ho môžete pestovať aj na balkóne alebo terase. Počas zimných mesiacov nadzemná časť zaťahuje (uschýna) a na jar z koreňa rašia nové výhony.
