- Úvod
- >>
- Vodné rastliny
- >>
- Incarvillea delavayi, kont. 2 l
Incarvillea delavayi, kont. 2 l
Incarvillea delavayi, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Incarvillea delavayi |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | vzdušná, priepustná, mierne vlhká |
| Výška v liste | 15 - 20 cm |
| Výška v kvete | 20 - 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony, k jazierkam, kvetináč |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: Incarvillea je krásna trvalka s nápadnými, až exotickými kvetmi, ktorá v našich podmienkach spoľahlivo prezimuje a zdobí zahradu na začiatku leta nielen kvetmi, ale aj netradičnými listami. Listy vyzerajú ako veľkolistá papraď – sú až 30 cm dlhé a vytvárajú prízemnú ružicu. Kvety sú ružovej farby, trúbkovitého tvaru a môžu byť až 8 cm široké. Raší veľmi neskoro, až v polovici apríla.
Pestovanie: Odstraňovaním odkvitnutých kvetov podporíte rast nových kvetov a v slnečnom a teplom lete môže vykvitnúť znovu. Korene sú dužinaté a vedia dobre hospodáriť s vodou, preto ju vysádzame do vlhkej priepustnej pôdy, prípadne do skalky, kde ju však musíme primerane zalievať. Najlepšie sa jej darí na priamom slnku alebo v čiastočnom tieni. Potrebuje výživnú, priepustnú pôdu. Je plne mrazuvzdorná, odporúčame ju však namulčovať vrstvou mulčovacej kôry.
