Ježibaba biela ´ARCTIC GLOW´ kont. 0,5 l
Ježibaba biela ´ARCTIC GLOW´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinops sphaerocephalus ´Arctic Glow´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 40-50 cm |
| Výška v kvete | 80-90 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 50cm |
| Počet ks na m2 | 5-7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ježibaba "ARCTIC GLOW" pôvodne pochádza so stepných a polopúštnych území Strednej Ázie, Predkaukazska, Malej Ázie a južnej Európy. Je to veľmi obľúbená trvalka s nápadnými bielymi kvetmi guľovitého tvaru, ktoré kvitnú od júna do septembra. Rozkvitnuté kvety mávajú priemer cca 5 cm a sú veľkým lákadlom pre včely, čmeliaky a iný hmyz. Kvety sa dobre sušia a používajú v dekoráciách. Rastlina má pomerne veľké, pichľavé listy.
Liečivé účinky: Ježibaba má aj liečivé účinky na nervové poruchy, či depresie. Je jednou z mála byliniek, ktorá dokáže regenerovať nervy a nervové centrá.
Pestovanie: Táto trvalka vyžaduje slnečné stanovisko s mierne hlinitou až piesočnatou pôdou, ktorá je dobre zásobená živinami. Hodí sa do trvalkových výsadieb, kvety sú vhodné na rez alebo sušenie. Ježibaby sa vzájomne veľmi dobre kombinujú, v čase kvitnutia vytvárajú krásnu kombináciu farieb.
