- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Kamejka rozšírená ´GRACE WARD´ kont. 0,5 l
Kamejka rozšírená ´GRACE WARD´ kont. 0,5 l
Nová pôdopokryvná kamejka so záplavou jasne modrých kvetov vhodná do skalky.
Kamejka rozšírená ´GRACE WARD´ kont. 0,5 l
Nová pôdopokryvná kamejka so záplavou jasne modrých kvetov vhodná do skalky.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lithodora diffusa ´Grace Ward´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | modrá |
| Doba kvitnutia | V - VII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, suchšia |
| Výška v liste | 10-15 cm |
| Výška v kvete | 10-15 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 23°C |
| Použitie | skalky, nádoby |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kamejka rozšírená ´GRACE WARD´ je nízka pôdopokryvná trvalka kompaktného tvaru. Od mája do júla vytvára drobné zvončekovité kvety nádhernej jasne modrej farby, ktoré pokrývajú svetlozelené vankúše. Výborne vynikne v skalkách v kombinácií s inými vankúšovitými trvalkami alebo v črepníku na terase.
Pestovanie: Vysádzame ju na slnečné miesto chránené pred vetrom. Vyžaduje priepustnú, kamenistú pôdu, skôr suchšiu. Veľmi pekne sa tiež vyníma v črepníku na terase. V skalke veľmi pekne vynikne kombinácia bielej a modrej kamejky.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
