- Úvod
- >>
- LETNIČKY A BALKÓNOVKY
- >>
- Lantana ´BUSHY YELLOW´, kont. 0,5 l
Lantana ´BUSHY YELLOW´, kont. 0,5 l
Žiarivá vzpriamene rastúca letnička s neprehliadnuteľnými žltými kvetmi.
Lantana ´BUSHY YELLOW´, kont. 0,5 l
Žiarivá vzpriamene rastúca letnička s neprehliadnuteľnými žltými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lantana |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | IV - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | substrát pre balkónové rastliny |
| Výška | 30-41 cm |
| Šírka | 30-36 cm |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Lantana je pôvodom z Strednej a Južnej Ameriky. Rastlina nie je náročná na pestovanie, vysádzame ju do nádob, truhlíkov alebo priamo do záhona na slnečné stanovisko chránené proti vetru. Lantana ´Yellow´ je dlho kvitnúca letnička, ktorá zaujme oslňivo žltými kvetmi. Tie vytvárajú krásny ktontrast s tmavozelenými listami, ktoré majú zúbkovaný okraj.
Pestovanie: Počas vegetácie potrebuje bohatú každodennú zálievku spolu s hnojivom na balkónové rastliny. Pri výsadbe používame substrát na balkónové rastliny. Aby sme podporili kvitnutie odstraňujeme odkvitnuté súkvetia. Môže sa tvarovať do kmienka.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
