- Úvod
- >>
- Vresoviskové rastliny
- >>
- Mahónia prostredná ´CHARITY´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Mahónia prostredná ´CHARITY´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Vysoká vždyzelená mahónia s lesklými, perovito zloženými listami a žltými strapcami kvetov.
Mahónia prostredná ´CHARITY´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Vysoká vždyzelená mahónia s lesklými, perovito zloženými listami a žltými strapcami kvetov.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Mahonia media |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 50-60 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | XI - III |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | kyslá, priepustná, vlhká |
| Výška | 3 - 4 m |
| Šírka | 1,5 - 3 m |
| Intenzita rastu | pomaly rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -18°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Mahónia prostredná vytvára vzpriamene rastúci ker. Listy sú perovito zložené z mnohých zúbkatých tmavozelených listov. Cez zimu nadobúdajú červené odtiene. Od novembra do marca kvitne voňavými, žltými kvetmi, ktoré sú usporiadané do dlhých vzpriamených strapcov. Z kvetov sa tvoria jedlé, modré plody. Je mrazuvzdorná do -18 stupňov.
Pestovanie: Najlepšie rastie v polotieni, vo vlhkej, priepustnej kyslej pôde. Môžeme ju použiť na výsadbu živých plotov, alebo vysadiť v kombinácii s nízkymi ihličnanmi alebo stálezelenými rastlinami.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
