Mäta marocká - extra silná ´MOROCCAN´, kont. 1 l

Najpoužívanejšia mäta s extra silnou mentolovou arómou a netradičnými zvlnenými listami.

 
Botanický názov:
Mentha spicata ´Maroccan´
Kontajner:
1 l
Predajná veľkosť:
10-15 cm
Obj. čislo:
7734
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
3,99 €
Cena bez DPH:
3,33 €
-+

Mäta marocká - extra silná ´MOROCCAN´, kont. 1 l

Najpoužívanejšia mäta s extra silnou mentolovou arómou a netradičnými zvlnenými listami.

Parametre a vlastnosti

Farba kveturužovofialová
Doba kvitnutiaVII - IX
Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, ľahká, humózna
Výška v liste30 cm
Výška v kvete50 cm
Intenzita rasturýchlo rastúca
Použitiepríprava jedál, nápojov
Počet ks na m25 - 7 ks
Vzdialenosť medzi rastlinami40-50 cm
Český názovMáta marocká - extra silná ´MAROCCAN´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Marocká mäta sa využíva na prípravu mätového čaju v Afrike. Obzvlášť veľkú pozornosť si zasluhujú jej špecifické listy, ktoré sú výrazným dekoratívnym prvkom. Listy sú lesklé, ich povrch je zvráskavený a okraj listov zúbkatý. Listy sú veľmi aromatické, majú silnú mentolovú vôňu.


Pestovanie: Mäta je vysoko mrazuvzdorná rastlina (do - 28 stupňov), pestuje sa takmer po celom svete. Vyžaduje slnečné stanovisko alebo polotieň a priepustnú, vlhkú humóznu pôdu. Rýchlo sa rozrastá podzemkami a je vhodná aj na pestovanie v kvetináčoch.


Vonkajšie použitie: Hlavnou zložkou mäty je mentol, ktorý zmierňuje svrbenie, bolestivosť a podráždenie kože. Odvar z mäty sa využíva pri bolestiach zubov alebo sa na osvieženie pridáva do kúpeľa.


Vnútorné použitie: Mäta má priaznivé účinky pri tráviacich ťažkostiach, uvoľňuje kŕče, zlepšuje chuť do jedla, tíši podráždený žlčník, posilňuje nervovú sústavu a pôsobí ako mierne afrodiziakum.V kombinácii so saturejkou pomáha pri impotencii a frigidite, s rozmarínom zlepšuje telesný a duševný stav.


Využitie v kuchyni: Silne aromatické mäty sa využívajú na prípravu osviežujúcich letných kokteilov a vynikajúceho čaju. Dekoratívne listy sú výborné na zdobenie pokrmov a nápojov. Mäty s ovocnou a čokoládovou arómou sú vhodné na prípravu desertov, nápojov pre deti a pre tých, ktorí majú radi jemnejšiu chuť mentolu.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty