- Úvod
- >>
- Práve kvitnúce na sklade!
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Nátržník krovitý ´ABBOTSWOOD´ 20-30 cm, kont. 1 l
Nátržník krovitý ´ABBOTSWOOD´ 20-30 cm, kont. 1 l
Nátržník krovitý ´ABBOTSWOOD´ 20-30 cm, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Potentilla fruticosa ´Abbotswood´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20-30 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 60 - 80 cm |
| Šírka | 60 - 100 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -40°C |
| Použitie | solitér, skupinová a líniová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Nátržník krovitý ´ABBOTSWOOD´ je nižší, pôdopokryvný opadavý ker, ktorý rastie do výšky približne 0,6 - 0,8 m. Rastie veľmi husto a kompaktne. Vyznačuje sa bohatým kvitnutím. Kvety tohto kultivaru sa na rastline objavujú až do prvých mrazov. Lupene kvetov sú bielej farby a majú výrazný žltý stred. Listy sú drobné, sýtozelenej farby. Vynikne ako solitér, v skupinovej a líniovej výsadbe.
Pestovanie: Nátržník je nenáročný ker, vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnko alebo polotieň. Striháme ho na začiatku vegetácie po skončení mrazov. Rez prospieva zdravotnému stavu rastliny a zabezpečuje hustotu a bohaté kvitnutie počas roka.
