- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Ostrica chocholatá ´FROSTED CURLS´ kont. 0,5 l
Ostrica chocholatá ´FROSTED CURLS´ kont. 0,5 l
Ostrica chocholatá ´FROSTED CURLS´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Carex comans ´Frosted Curls´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20-30 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná, humózna |
| Výška | 30 - 40 cm |
| Šírka | 30 - 40 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -23°C |
| Použitie | trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 45cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ostrica ´FROSTED CURLS´ je jedna z najvýraznejších novozélandských ostríc. Vytvára husté pologuľovité trsy, ktoré zdobia záhon celoročne. Má úzke striebristozelené listy, ktoré sa ladne vlnia až k zemi a pripomínajú kučeravé hlavy. V apríli až máji kvitne nevýraznymi zelenými kvetmi. Ostrica vytvára krásny kontrast s ostatnými rastlinami, mulčom alebo štrkom.
Pestovanie: Ostrica je nenáročná rastlina, toleruje vlhkú aj suchú pôdu. Sadíme ju na slnko alebo do polotieňa. Vďaka vysokej odolnosti voči suchu sa s obľubou pestuje v skalkách a nádobách. Trávu na jeseň nestriháme. Na jar odstránime suché listy alebo celý trs zostrihneme na výšku 5 - 10 cm.
