- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Perovec psiarkovitý ´CASSIAN´, kont. 0,5 l
Perovec psiarkovitý ´CASSIAN´, kont. 0,5 l
Perovec psiarkovitý ´CASSIAN´, kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pennisetum alopecuroides ´Cassian´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 70-80 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | béžovohnedá |
| Doba kvitnutia | VIII - IX |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška | 70 - 80 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 50-60 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Impozantný perovec ´CASSIAN´ patrí medzi dekoratívne kultivary, ktoré sú obľúbené najmä kvôli veľkým, úzkym, nadýchaným klasom. Začiatkom augusta sa objavujú prvé valcovité kvety, ktoré postupne menia farbu od bledoružovej až po žltohnedú. Listy sú úzke, sviežej zelenej farby a rastú vo forme kompaktného trsu. Na jeseň sa sfarbujú do zlatožlta až hneda a zostáva atraktívna aj počas celej zimy. Listy mierne prevísajú a pripomínajú tvar fontány. Výška rastliny sa pohybuje okolo 70 - 80 cm.
Pestovanie: Perovec obľubuje suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Najvhodnejšie stanovisko je slnko alebo polotieň. Je to nenáročná okrasná tráva, ktorá vytvára hustý, pravidelný trs a má nádherné dekoratívne kvety.
