- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Perovec psiarkovitý ´LADY U´, kont. 0,5 l
Perovec psiarkovitý ´LADY U´, kont. 0,5 l
Jeden z najvyšších kultivarov perovca s kompaktným polkruhovým habitusom.
Novinka
Perovec psiarkovitý ´LADY U´, kont. 0,5 l
Jeden z najvyšších kultivarov perovca s kompaktným polkruhovým habitusom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pennisetum alopecuroides ´Lady U´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška v liste | 100 cm |
| Výška v kvete | 150 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´LADY U´ je jedným z najvyšších zástupcov medzi perovcami. Vytvára 1-1,5 m vysoký, kompaktný polkruhový trs, tvorený úzkymi sviežimi zelenými listami. Od augusta kvitne atraktívnymi svetlohnedými klasmi, ktoré pridávajú tejto okrasnej tráve na atraktivite. Mimoriadne príťažlivo vynikne vysadený v skupinovej výsadbe alebo ako súčasť zmiešanej trvalkovej výsadby.
Pestovanie: Perovec obľubuje suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Najvhodnejšie stanovisko je slnko alebo polotieň. Je to nenáročná okrasná tráva, ktorá vytvára hustý, pravidelný trs a má nádherné dekoratívne kvety. Mrazuvzdornosť je do -20 °C.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
