- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Proso prútnaté ´SANGRIA´ kont. 1 l
Proso prútnaté ´SANGRIA´ kont. 1 l
Proso prútnaté ´SANGRIA´ kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Panicum virgatum ´Sangria´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružovo zelené |
| Doba kvitnutia | VII-IX |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná, vlhká |
| Výška | 50-80 cm |
| Šírka | 50-60 cm |
| Výška v kvete | 80-120 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Počet ks na m2 | 3-5ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Atraktívny kultivar ´SANGRIA´ patrí medzi mimoriadne vďačné druhy okrasných tráv. Vzdušné trsy sú tvorené sviežimi zelenými listami, ktoré sa v priebehu jesene dofarbia do červených odtieňov. Nad približne 1m vysokým trsom sa vznášajú vzdušné redšie súkvetia, ktoré sú mimoriadne dekoratívne aj počas zimných mesiacov. Najkrajšie vynikne v kombinácii s rudbekiami, echinaceou a margarétami. Vďaka svojej nižšej veľkosti je vhodná aj na výsadbu do črepníkov.
Pestovanie: Nemá žiadne mimoriadne nároky na pôdu, dobre rastie na väčšine pôd. Pre najlepšie pestovateľské výsledky ho sadíme na priame slnko alebo do polotieňa.
