- Úvod
- >>
- Azalky a rododendróny
- >>
- Rododendron drobnolistý ´SAINT MERRYN´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Rododendron drobnolistý ´SAINT MERRYN´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nádherný drobnolistý rododendron so záplavou ružovo-fialových kvetov.
Rododendron drobnolistý ´SAINT MERRYN´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nádherný drobnolistý rododendron so záplavou ružovo-fialových kvetov.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rhododendron impeditum ´ SAINT MERRYN´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20 - 30 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | fialová |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | slnko, polotieň, tieň |
| Pôda | kyslá, humózna, vlhká, priepustná |
| Výška | 0,5 - 0,8 m |
| Šírka | 0,5 - 1 m |
| Mrazuvzdornosť | -23°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Rododendron drobnolistý ´SAINT MERRYN´ zaraďujeme medzi nízke okrasné kry, vhodné aj na pestovanie v črepníku. Listy sú drobné, oválne, tmavozelenej farby. V apríli a máji kvitne záplavou drobých ružovo-fialových kvetov, ktoré zakrývajú celú rastlinu.
Pestovanie: Zakrslé rododendrony sú vhodné aj na pestovanie v črepníku. Rododendrony nesadíme príliš hlboko, pretože majú plytké korene. Pri výsadbe je potrebné zapraviť do pôdy substrát na azalky a rododendrony, aby mala rastlina požadované pH pôdy. Keďže rododendrony sú citlivé na príliš vlhkú a nepriepustnú pôdu, môžeme výsadbový substrát zmiešať s kôrou alebo ihličím, aby bola pôda dostatočne vzdušná. Po vysadení je dobré rastliny namulčovať vrstvou kôry, aby sa predišlo nadmernému presychaniu substrátu.Rododendron bude bohatšie kvitnúť, ak sa mu odstránia odkvitnuté kvety. Kvety odstraňujeme opatrne, aby sa nepoškodili nové výhony. Pre bohaté a dlhé kvitnutie rastliny hnojíme hnojivom na rododendrony a azalky alebo na vresoviskové rastliny.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
