- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Rozchodník pochybný ´SCHORBUSER BLUT´ kont. 0,5 l
Rozchodník pochybný ´SCHORBUSER BLUT´ kont. 0,5 l
Rozchodník pochybný ´SCHORBUSER BLUT´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Sedum spurium ´Schorbuser Blut´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | VII-IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 15 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | skalky, trvalkové koberce |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20-25 cm |
| Počet ks na m2 | 7-9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Rozchodník ´SCHORBUSER BLUT´ je nízky kultivar s hustými, dužinatými listami v atraktívnej zeleno-bordovej farbe. Listy menia farbu počas vegetácie. V období kvitnutia od leta do jesene, môžeme obdivovať nápadné ohnivo červené súkvetia. Kvety v tvare hviezdy zakrývajú listy a vytvárajú pôvabné červené koberce.
Pestovanie: Rozchodníky obľubujú suché a slnečné stanovisko. Vysádzajú sa najmä do skaliek a nádob. Majú pôdopokryvné vlastnosti a za krátky čas vytvoria hustý koberec. Výborne sa hodia do strešných záhrad a do trvalkových kobercov, kde ich kombináciou vznikajú nádherné obrazce. Dobre sa kombinujú aj so skalnými ružami a ďalšími skalničkami.
