- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Tarička ´ROCK ON PINK´, kont. 0,5 l
Tarička ´ROCK ON PINK´, kont. 0,5 l
Atraktívna odroda vytvára bohato kvitnúce svetlozelené koberce s ružovými kvetmi.
Tarička ´ROCK ON PINK´, kont. 0,5 l
Atraktívna odroda vytvára bohato kvitnúce svetlozelené koberce s ružovými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Aubrieta deltoidea |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchá |
| Výška v liste | 5 cm |
| Výška v kvete | 5 - 10 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | skalka, okraj záhona |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: Tarička ´ROCK ON PINK´ pochádza zo Stredomoria a južnej Ázie. Odroda vytvára svetlozelené koberce, ktoré od jari až do začiatku leta kvitnú atraktívnymi malými tmavoružovými kvetmi. Odroda je mimoriadne vhodná na výsadbu do skaliek, na okraje záhonov alebo na zatraktívnenie kamenných stien.
Pestovanie: Tarička obľubuje suché a slnečné stanovisko, ideálnym miestom je skalka alebo okraj záhona. Je nenáročná a tolerantná voči suchu. Vyznačuje sa pôdopokryvnými vlastnosťami a výrazným jarným efektom kvetov. Obzvlášť vynikne v kombinácii s kameňmi a môže sa pestovať aj v nádobách.
Naposledy navštívené
