- Úvod
- >>
- Popínavé rastliny
- >>
- Trúbkovec koreňujúci ´RED TRUMPET´ 40-50 cm, kont. 3 l
Trúbkovec koreňujúci ´RED TRUMPET´ 40-50 cm, kont. 3 l
Trúbkovec koreňujúci ´RED TRUMPET´ 40-50 cm, kont. 3 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Campsis radicans ´Red Trumpet´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 40-50 cm |
| Kontajner | 3 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, výživná, mierne vápenatá |
| Výška | 2-3 m |
| Intenzita rastu | stredne rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -27°C |
| Použitie | solitér, altánky, pergoly |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Trúbkovec je atraktívna liana s dlhým a bohatým kvitnutím. Odroda ´RED TRUMPET´je to rýchlo rastúca rastlina, preto je potrebné výhony vždy na jar zostrihnúť, aby vytvárali pravidelnú kompaktnú korunu. V prípade, že sa výhony nebudú strihať, môžu sa popínať na pergolách, plotoch, stĺpoch alebo inej opore. Od júla do septembra kvitne červenými kvetmi v tvare lievika. Kvety svojou vôňou lákajú množstvo hmyzu. Perovité listy majú sýtu tmavozelenú farbu, na jeseň nadobúdajú žlté až oranžové odtiene a počas zimy opadávajú.
Pestovanie: Vysádzame ho na teplé, slnečné stanovisko a najvhodnejšie do mierne vápenatej, výživnej pôdy, musí však byť priepustná, neznáša totiž premočenie. Dobre znáša aj občasné sucho. Je mrazuvzdorný do -27 °C. Rez vykonávame začiatkom jari. Vďaka expanzívnym koreňom vytvára množstvo nových rastlín. Rastlina je jedovatá.
