- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Bršlen Fortunov ´TUSTIN´ 20-30 cm, kont. 1 l
Bršlen Fortunov ´TUSTIN´ 20-30 cm, kont. 1 l
Bršlen Fortunov ´TUSTIN´ 20-30 cm, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Euonymus fortunei ´Tustin´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20-30 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 20-30 cm |
| Šírka | 60-80 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -29 °C |
| Použitie | skupinová výsadba, pôdopokryvná rastlina |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Bršlen Fortunov ´TUSTIN´ je vždyzelený pôsobivý kultivar s charakteristickým pôdopokryvným habitusom. V dospelosti nepresahuje výšku 30 cm. Drobné tmavozelené listy sú zvýraznené kontrastnou svetlou žilnatinou. Výhony sú poliehavé, dorastajú do dĺžky 60-80 cm. V júni až júli kvitne nevýraznými bledozelenými kvetmi. Využíva sa ako podrast pod vyššie kry a stromy, zabraňuje rastu buriny a s obľubou sa využíva na prekrytie svahov.
Pestovanie: Bršlen vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu s dostatkom živín a vlahy, čo sa prejaví na intenzite sfarbenia. Rýchlo sa rozrastá a ak má oporu, dosahuje väčšiu výšku. Vysádzame ho na slnko alebo do polotieňa. Striháme ho na jar alebo v letných mesiacoch.
