- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Devätorník hybridný ´SUPREME´ kont. 1 l
Devätorník hybridný ´SUPREME´ kont. 1 l
Očarujúci devätorník s množstvom tmavočervených kvetov so žltým stredom.
Devätorník hybridný ´SUPREME´ kont. 1 l
Očarujúci devätorník s množstvom tmavočervených kvetov so žltým stredom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Helianthemum hybride ´Supreme´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | VI-VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 15 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | trvalkové koberce, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Devätorník hybridný ´Supreme´ je nízka trvalka až poloker zo skalných stepí a alpínskych lúk, ktorá s obľubou využíva na výsadbu do skalky a na suchšie miesta v záhrade. Listy sú šedozelené až zelené. Kvitne od júna do augusta výraznými tmavočervenými kvetmi so žltým stredom.
Pestovanie: Devätorník je vhodný na výsadbu do skaliek, svahov a záhonov. Vyžaduje slnečné stanovište a suchšiu, bežnú záhradnícku pôdu. Devätorníky sa navzájom výborne kombinujú a vytvárajú nádherné koberce plné farieb.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
