- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Polotieň
- >>
- Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ kont. 0,5 l
Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ kont. 0,5 l
Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Phlox douglasii ´OCHSENBLUT´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružovokarmínová |
| Doba kvitnutia | IV - VI |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška | 5 -10 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | skalka, okraj záhona |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25 - 30 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ patrí medzi trvalky, ktoré sa vyznačujú nízkym, kobercovitým vzrastom. Od apríla vytvára množstvo ružovokarmínových kvetov hviezdicovitého tvaru. Odroda dosahuje výšku 5-10 cm a šírku 30-50 cm. Výhony sú pokryté podlhovastými ihlicovitými listami tmavozelenej farby. Po odkvete sa trvalka sa mení na kompaktný stálezelený vankúš. Odroda ´OCHSENBLUT´ je vyhľadávaná pre skoré kvitnutie, atraktívny, kompaktný tvar, energické farby a nízke nároky na pestovanie. Flox je vhodný na výsadbu do skalky, kvetinových stien alebo svahov.
Pestovanie: Flox zaraďujeme medzi skalničky, pretože vyžaduje slnečné stanovisko a suchšiu pôdu. Je nenáročný a tolerantný voči suchu.
