- Úvod
- >>
- Práve kvitnúce na sklade!
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Hortenzia kalinolistá ´CHARME´ 30-40 cm, kont. 4 l
Hortenzia kalinolistá ´CHARME´ 30-40 cm, kont. 4 l
Hortenzia kalinolistá ´CHARME´ 30-40 cm, kont. 4 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Hydrangea macrophylla |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 30-40 cm |
| Kontajner | 4 l |
| Farba kvetu | krémovo-ružová |
| Doba kvitnutia | VII - VIII |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | priepustná, humózna, kyslá |
| Výška | 0,8 - 1,2 m |
| Šírka | 0,8 - 1,2 m |
| Intenzita rastu | pomaly rastúca |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, kvetináč |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Hortenzia kalinolistá ´CHARME´ je elegantná odroda, dorastajúca približne do výšky 80-120 cm a podobnej šírky. Listy sú veľké, široko elipsovité, sýtozelené a jemne lesklé, s výrazne pílkovitým okrajom. Kvety sú usporiadané vo veľkých guľovitých súkvetiach. Jednotlivé kvety majú krémovobiely základ s výrazným ružovým až červenoružovým lemovaním okrajov lupeňov, čím vzniká atraktívny dvojfarebný efekt.
Pestovanie: Hortenzia kalinolistá vyžaduje mierne kyslú, priepustnú pôdu a dostatok živín, aby boli kvety dobre vyfarbené. Pri výsadbe preto používame substrát na kyslomilné rastliny a hnojivo na hortenzie. Najvhodnejšie stanovisko je polotieň alebo tieň.
