- Úvod
- >>
- Okrasné stromy
- >>
- Japonská okrasná čerešňa ´KOJOU-NO-MAI´ 30-40 cm, kont. 4 l
Japonská okrasná čerešňa ´KOJOU-NO-MAI´ 30-40 cm, kont. 4 l
Japonská okrasná čerešňa ´KOJOU-NO-MAI´ 30-40 cm, kont. 4 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Prunus incisa ´Kojou-No-Mai´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 30-40 cm |
| Kontajner | 4 l |
| Farba kvetu | bieloružová |
| Doba kvitnutia | III - IV |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná, vlhká |
| Výška | 1 - 1,5 m |
| Šírka | 1 - 1,5 m |
| Intenzita rastu | pomaly rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -23°C |
| Použitie | solitér, črepník, bonsaj |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Okrasná čerešňa patrí medzi najobľúbenejšie okrasné kry, resp. stromy. Odroda ´KOJOU-NO-MAI´ má elegantne pokrútené výhony, ktoré smerujú do strán. Na jar je obsypaná množstvom svetloružových kvetov, ktoré sa rozvíjajú z ružových púčikov. Listy sú menšie, oválne, zelenej farby. Na jeseň už z diaľky žiaria oranžovo-červenými odtieňmi. Vytvára menší strom alebo ker (v závislosti od strihania), ktorý je vhodný do každej záhrady. Veľmi dobre sa kombinuje so zelenolistými stromami. Atraktívne pôsobí aj s rododendronmi a azalkami v japonských záhradách. Veľmi často sa využíva ako bonsaj, pretože dobre znáša rez. Spoľahlivo kvitne každý rok.
Pestovanie: Okrasná čerešňa potrebuje vlhkú, dobre priepustnú pôdu. Veľmi dobre sa jej darí, ak je namulčovaná vrstvou kôry. Môžeme ju tiež pestovať ako solitér v trávniku. Je plne mrazuvzdorná. Striháme ju po odkvitnutí alebo na konci zimy. Je plne mrazuvzdorná do cca -25°C.
