- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Kostrava Walliská ´BUDDY BLUE´, kont. 0,5 l
Kostrava Walliská ´BUDDY BLUE´, kont. 0,5 l
Nízka okrasná tráva tvoriaca trsy striebristo modrej farby s ozdobnými klasmi.
Novinka
Kostrava Walliská ´BUDDY BLUE´, kont. 0,5 l
Nízka okrasná tráva tvoriaca trsy striebristo modrej farby s ozdobnými klasmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Festuca valesiaca ´Buddy blue´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Doba kvitnutia | VII - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška | 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 - 30cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´Buddy Blue´ vyniká oceľovo modrými úzkymi listami, ktoré rastú v tvare kompaktného trsu. Počas kvitnutia z nej vyrastajú steblá, na ktorých vyrastajú bledohnedé kvety. Dosahuje výšku približne 30 cm.
Pestovanie: Kostrava je suchomilná okrasná tráva, ktorá dobre znáša aj extrémne podmienky. Je tolerantná voči suchu. Je výborná do skalky, pretože vyžaduje suchšiu pôdu a slnečné stanovisko. Môžeme ju pestovať aj v črepníkoch. Je mrazuvzdorná a v zime zostáva zelená.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
