Krásnoočko veľkokveté ´SUNRAY´, kont. 1 l
Krásnoočko veľkokveté ´SUNRAY´, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Coreopsis grandiflora ´Sunray´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, mierne vlhká, výživná |
| Výška v liste | 20 cm |
| Výška v kvete | 30 - 40 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 - 25 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,5 kg |
Popis
Charakteristika: Krásnoočko veľkokveté ´Sunray´ kvitne množstvom žltých plných kvetov, ktoré rastú na vzpriamených stonkách. Kvitne od augusta do októbra. Listy sú zaujímavo strihané a majú tmavozelenú farbu. Vytvára súvislé kvitnúce plochy, ktoré svojimi kvetmi rozžiaria každý trvalkový záhon.
Pestovanie: Vyžaduje slnečné stanovisko s priepustnou, mierne vlhkou a výživnou pôdou. Je mrazuvzdorné do cca -34°C. Vhodným miestom na výsadbu sú zmiešané kvitnúce záhony. Odkvitnuté kvety je vhodné odstraňovať a rastlina môže zakvitnúť ešte raz. Krásnoočko rastie v trsoch a preto je vhodné raz za 3 roky na jar ich rozdeliť a presadiť, docielime tak ich zdravší rast.
