- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Mazus plazivý ´ALBUS´ kont. 0,5 l
Mazus plazivý ´ALBUS´ kont. 0,5 l
Mazus plazivý ´ALBUS´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Mazus reptans ´Albus´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | V - VII |
| Stanovisko | slnečné, polotienisté, tieň |
| Pôda | vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 3 cm |
| Výška v kvete | 5 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | okolie jazierok, trvalkové koberce |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Mazus plazivý pôvodne pochádza z Austrálie, Nového Zélandu a Ázie. Je to mrazuvzdorná pôdopokryvná trvalka, ktorá sa rýchlo rozrastá a vytvára zelený koberec. Listy sú úzke, sýtozelenej farby. Dorastá do výšky 4 - 7 cm. Kultivar ´ALBUS´ kvitne od mája do júla atraktívnymi bielymi kvetmi s pútavými žltými tyčinkami.
Pestovanie: Najvhodnejším stanoviskom na výsadbu je slnečné, polotienisté, ale aj tienisté miesto. Vyhovuje mu priepustná, ale vlhká pôda, mierne bohatá na živiny. Výborne sa hodí na okraje jazierok.
Odporúčame dokúpiť
Recenzie
2 recenzií užívateľov
2x
0x
0x
0x
0x
-
24.3.2026
Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.
-
24.3.2026
Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.
