- Úvod
- >>
- Drobné ovocie
- >>
- Mini kiwi ´WEIKI´ 40-50 cm, kont. 1,6 l, vyviazaná
Mini kiwi ´WEIKI´ 40-50 cm, kont. 1,6 l, vyviazaná
Mini kiwi ´WEIKI´ 40-50 cm, kont. 1,6 l, vyviazaná
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Actinidia arguta ´Weiki´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 40-50 cm |
| Kontajner | 1,6 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Zber plodov | IX - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 2-3 m |
| Šírka | 1-2 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | na pergoly, altánky |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Samooopelivé mini kiwi ´WEIKI´ pochádza zo subtropických oblastí. Táto popínavá rastlina dorastá do výšky 2 až 3 m, čím zabezpečí nádherné dekoratívne pokrytie altánku alebo pergoly. Od mája kvitne rastlina krémovobielymi kvetmi, ktoré spolu s tmavozelenými listami pôsobia veľmi atraktívne. Z kvetov sa následne tvoria malé plody bez chĺpkov, ktoré majú plnú zrelosť v októbri. Lahodná chuť ovocia pripomína zmes banánov, čiernej ríbezle a melónov. Odroda ´WEIKI´ má obojpohlavné kvety, teda je samoopelivá, no na zabezpečenie plnej rodivosti odporúčame výsadbu viacerých odrôd.
Pestovanie:Mini kiwi je nenáročná rastlina, dobre znáša väčšinu pôd. Striháme ho po skončení vegetácie. Vyznačuje sa atraktívnymi tmavozelenými listami s miernym leskom a bielymi kvetmi. Je mrazuvzdorný do - 28°C. Mladé rastliny počas silných mrazov odporúčame chrániť napr. netkanou textíliou. Rastlina počas rastu vyžaduje oporu.
