- Úvod
- >>
- LETO V ZÁHRADE
- >>
- Rastliny na terasu
- >>
- Mrazuvzdorný banánovník ´MUSA DAJIAO´ 40-50 cm, kont. 1 l
Mrazuvzdorný banánovník ´MUSA DAJIAO´ 40-50 cm, kont. 1 l
Mrazuvzdorný banánovník ´MUSA DAJIAO´ 40-50 cm, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Musa dajiao |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 40-50 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Doba kvitnutia | VII |
| Zber plodov | X. |
| Stanovisko | slnko |
| Pôda | priepustná, vlhká, výživná |
| Výška | 2 - 2,5 m |
| Šírka | 2,5 - 3 m |
| Mrazuvzdornosť | - 10 °C (chránený) |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Exotický mrazuvzdorný banánovník ´Musa Dajiao´ poznáme pod názvom čínsky banán vďaka jeho pôvodu z Ázie. Vytvára hrubý zelený kmeň, z ktorého vyrastajú husté široké listy sviežej zelenej farby s pruhovaním na zadnej strane. Kvitne v júli žltými kvetmi, vytvára pravidelnú úrodu banánových strapcov vynikajúcej chuti a príjemnej intenzívnej vône. Rastie do výšky približne 2,5 m a dosahuje šírku maximálne 3 m.
Pestovanie: Najvhodnejšie miesto na výsadbu je priame slnko alebo mierny polotieň. Pôda by mala byť priepustná, výživná a vlhká, nie však premočená. Na jar je vhodné prihnojovať hnojivom s obsahom dusíka, čím podporíme bujný rast, od leta hnojíme hnojivom s vyšším obsahom draslíka. V zime je najdôležitejšia zimná ochrana koreňov. Dospelé rastliny sú mrazuvzdorné približne do -10 °C, mladé rastliny počas zimy chránime umiestnením do črepníka v skleníkoch, zimných záhradách alebo nevyhrievaných priestoroch interiéru.
