- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Myrta krepová ´WITH LOVE VIRGIN®´ kont. 0,5 l
Myrta krepová ´WITH LOVE VIRGIN®´ kont. 0,5 l
Myrta krepová ´WITH LOVE VIRGIN®´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lagerstroemia indica ´With love Virgin®´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10-15 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VII-IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, výživná |
| Výška | 80-120 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 15 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, črepník |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Myrta krepová ´VIRGIN®´ je odroda zo série ´With Love´, vyznačujúca sa nízkym, hustým rastom a pravidelným, dobre rozkonáreným habitusom. Dorastá do výšky 80-120 cm, pričom si zachováva prirodzene upravený, guľovitý až mierne rozložitý tvar bez potreby výrazného tvarovania. Kvety sú čisto biele, s typicky zvlnenými okrajmi lupienkov, usporiadané v bohatých súkvetiach. Listy sú oválne až elipsovité, lesklé a tmavozelené. Na jeseň sa môžu sfarbovať do žltých až oranžovo-červených tónov.
Pestovanie: Myrta krepová obľubuje slnečné stanovisko. Pôdu potrebuje priepustnú a výživnú. V čase kvitnutia je potrebný dostatočný prísun vody, čím predĺžime kvitnutie. Na jar zkracujeme minuloročné výhony na 1/3 dĺžky, čím rastlinu zahustíme a zabezpečíme bohatšie kvitnutie. Doporučujeme okolitú pôdu prekryť mučovacou kôrou, čím zabránime nadmernému presychaniu pôdy aj ochránime rastlinu pred silnejšími mrazmi.
