- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Polotieň
- >>
- Pakost hybridný ´KELLY ANNE´ kont. 0,5 l
Pakost hybridný ´KELLY ANNE´ kont. 0,5 l
Pakost hybridný ´KELLY ANNE´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Geranium hybridum ´Kelly Anne´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10-15 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | mierne vlhká |
| Výška | 20 - 30 cm |
| Mrazuvzdornosť | -26°C |
| Použitie | trvalkové záhony, skalky |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Pakost ´KELLY ANNE´ je nízka pôdopokryvná trvalka, ktorá tvorí vankúše hlboko rezaných, tmavozelench listov. Tie sa na jeseň sfarbujú do úžasných odtieňov ohnivej oranžovej až červenej. Kvitne veľmi dlho, od neskorej jari až do prvých mrazov. Kvety sú veľké (2,5 - 3 cm), svetlo ružovej farby s výraznou tmavou žilnatinou a stred kvetu je kontrastne biely. Pakost je ideálny na podsadbu ruží alebo vyplnenie medzier.
Pestovanie: Vďaka svojej nenáročnej starostlivosti stačí, ak ho vysadíme na slnečnom mieste v čerstvom a dobre odvodnenom substráte. Pestujeme ho na malých alebo veľkých plochách a taktiež aj ako dekoráciu na terasách.
