- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Perovec veľkoklasý ´INKY´ kont. 0,5 l
Perovec veľkoklasý ´INKY´ kont. 0,5 l
Perovec veľkoklasý ´INKY´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pennisetum glaucum ´Inky´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | hnedá |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná, suchšia |
| Výška v liste | 80 cm |
| Výška v kvete | 110-120 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -5°C |
| Použitie | solitér, trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Perovec veľkoklasý ´INKY´ vytvára vzpriamené, robustné trsy dorastajúce približne do výšky 80-120 cm. Listy sú širšie, pevné a oblúkovito sa ohýbajú. Sú tmavo sfarbené – od purpurovozelenej až po takmer čierno-fialovú. Stonky sú silné, vzpriamené a dobre odolávajú vetru.
Kvitne v letných mesiacoch vo forme vzpriamených, hustých klasov
, ktoré sa nesú v bronzových až tmavofialových tónoch a postupne dozrieva do svetlejších odtieňov. Súkvetia sú zaujímavé aj po dozretí a môžu sa využívať v suchých aranžmánoch.
Pestovanie: Perovec pestujeme ako jednoročnú alebo dvojročnú rastlinu. Ak ho chceme zimovať, teplota by nemala klesnúť pod -5 °C. Ideálne je prezimovať ho v črepníku v chladnej miestnosti.
