Pľúcnik lekársky ´BLUE ENSIGN´, kont. 0,5 l
Okrasný kompaktný liečivý pľúcnik s výraznými modrými kvetmi.
Pľúcnik lekársky ´BLUE ENSIGN´, kont. 0,5 l
Okrasný kompaktný liečivý pľúcnik s výraznými modrými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pulmonaria |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | modrá |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 25 cm |
| Výška v kvete | 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | vlhké trvalkové záhony do tieňa |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 - 30 cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Pľúcnik ´Blue Ensign´ je tieňomilná trvalka. Má tmavozelené listy. Kvitne od apríla do mája výrazne modrými kvetmi.
Pestovanie: Najviac mu vyhovuje polotienisté až tienisté stanovisko s výživnou a vlhkou pôdou. Mrazuvzdorný je do -34°C. Vysádza sa pod stromy a kry, kde spestrí tienisté miesta.
Liečivé účinky: Pľúcnik sa používa ako prostriedok proti kašľu, pri zápale priedušiek, pľúcnych chorobách, žalúdočnom krvácaní, hemoroidoch a pri hnačke. Má protizápalové účinky.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
