- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Rozchodník šesťradový, kont. 0,5 l
Rozchodník šesťradový, kont. 0,5 l
Obľúbený kobercovitý rozchodník vytvárajúci žiarivožlté koberce.
Rozchodník šesťradový, kont. 0,5 l
Obľúbený kobercovitý rozchodník vytvárajúci žiarivožlté koberce.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Sedum sexangulare |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | VI-VII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 5 cm |
| Výška v kvete | 10 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -23°C |
| Použitie | skalky, trvalkové koberce |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30cm |
| Počet ks na m2 | 7-9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: Rozchodník šesťradový je plazivá, rýchlo rastúca trvalka so zelenými listami. Pri chladnejšom počasí nadobúdajú bronzovú farbu. Listy sú veľmi drobné, krásne vynikajú v kombinácii so žltými hviezdičkovitými kvetmi, ktoré lákajú včely a iný hmyz.
Pestovanie: Rozchodníky obľubujú suché a slnečné stanovisko. Vysádzajú sa najmä do skaliek a nádob. Majú pôdopokryvné vlastnosti a za krátky čas vytvoria hustý koberec. Výborne sa hodia do strešných záhrad a do trvalkových kobercov, kde ich kombináciou vznikajú nádherné obrazce. Dobre sa kombinujú aj so skalnými ružami a ďalšími skalničkami.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
