Stévia cukrová ´SWEETY´ - prírodné sladidlo, kont. 1 l
Kompaktná stévia so sladkými listami používaná ako prírodné sladidlo.
Stévia cukrová ´SWEETY´ - prírodné sladidlo, kont. 1 l
Kompaktná stévia so sladkými listami používaná ako prírodné sladidlo.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Stevia rebaudiana |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | IX - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, ľahká, humózna |
| Výška | 40-50 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | sladidlo |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,5 kg |
Popis
Charakteristika: Stévia pochádza z Južnej Ameriky a slúži ako alternatíva k všetkým druhom sladidiel. Extrakt zo stévie je 200 - 300-krát sladší ako cukor. Jeho konzumácia má priaznivé účinky na organizmus a to najmä vďaka vysokému obsahu vitamínov B a C, vápnika, magnézia a železa. Zabraňuje vzniku zubného kazu, lieči kožné problémy, napomáha hojeniu rán, má antibakteriálne a antivírusové účinky, podporuje trávenie, vyrovnáva krvný tlak a priaznivo vplýva na chudnutie. Listy sa konzumujú čerstvé alebo sušené. Najsladšie sú na jeseň pred začiatkom kvitnutia.
Pestovanie: Stévia pochádza z teplých oblastí, preto je citlivá na mráz. V našich podmienkach pri mínusových teplotách neprezimuje, preto ju na zimu prenášame dovnútra. Odporúča sa pestovanie v kvetináči. Vyžaduje dostatočne vlhký, ale priepustný substrát a slnečné stanovisko.
Pestovanie: Stévia pochádza z teplých oblastí, preto je citlivá na mráz. V našich podmienkach pri mínusových teplotách neprezimuje, preto ju na zimu prenášame dovnútra. Odporúča sa pestovanie v kvetináči. Vyžaduje dostatočne vlhký, ale priepustný substrát a slnečné stanovisko.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
