- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Do tieňa
- >>
- Zbehovec plazivý ´BLACK SCALLOP´ kont. 0,5 l
Zbehovec plazivý ´BLACK SCALLOP´ kont. 0,5 l
Tieňomilná trvalka s extrémne lesklými listami tmavej mahagónovej farby.
Zbehovec plazivý ´BLACK SCALLOP´ kont. 0,5 l
Tieňomilná trvalka s extrémne lesklými listami tmavej mahagónovej farby.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Ajuga reptans ´Black Scallop´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | modrá |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | priepustná, vlhká |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 20 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -40°C |
| Použitie | trvalkové koberce, podrast |
| Počet ks na m2 | 9 - 12 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zbehovec ´BLACK SCALLOP´ je pôdopokryvná trvalka, ktorá rýchlo vytvorí nízky a hustý koberec listov. Tie sú výrazne lesklé tmavej mahagónovej farby. Od mája rozkvitajú nad listami modré kvety hluchavkovitého tvaru. Rastlina dorastá do výšky 10-20 cm.
Pestovanie: Zbehovec je výborná trvalka do polotieňa alebo tieňa. Je nenáročný na pestovanie a efektívne zabraňuje rastu buriny. Je vhodný aj ako pôdopokryvná trvalka do podrastu pod stromy.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
