- Úvod
- >>
- Drobné ovocie
- >>
- Zemolez kamčatský ´SINOGLASKA´ 15-20 cm, kont. 2,5 l
Zemolez kamčatský ´SINOGLASKA´ 15-20 cm, kont. 2,5 l
Zemolez kamčatský ´SINOGLASKA´ 15-20 cm, kont. 2,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lonicera kamtschatica ´Sinoglaska´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | bieložltá |
| Doba kvitnutia | V |
| Zber plodov | V |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | hlinito-piesočnatá |
| Výška | 1,8 m |
| Šírka | 0,5 - 1m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -25°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Odroda ´SINOGLASKA´ sa vyznačuje vysokou úrodnosťou. Plody sú veľké, modrej farby a skladkokyslej chuti. Plody sa konzumujú čerstvé, zavárané, sušené, mrazené a používajú sa aj na prípravu lekvárov, džemov a omáčok. Obsahujú veľa vitamínu A a C.
Pestovanie: Zemolez kamčatský, nazývaný aj kamčatská čučoriedka, je nenáročný ker, vyžaduje hlinito-piesočnatú priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Rastlina je mimoriadne dlhoveká, dokáže plodiť až 40 rokov a je odolná voči chorobám a škodcom. V prvých rokoch po výsadbe nevyžaduje rez, zvyčajne ho zmladzujeme až v 5.-6. roku života. Pre zvýšenie úrodnosti sa odporúča vysádzať vedľa seba dve rôzne odrody zemolezu.
