- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Devätorník hybridný ´FIRE DRAGON´ kont. 1 l
Devätorník hybridný ´FIRE DRAGON´ kont. 1 l
Nádherný devätorník so žiarivými oranžovo-červenými kvetmi a sivozelenými listami.
Devätorník hybridný ´FIRE DRAGON´ kont. 1 l
Nádherný devätorník so žiarivými oranžovo-červenými kvetmi a sivozelenými listami.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Helianthemum hybrida ´Fire Dragon´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | oranžovo červená |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná, kamenistá |
| Výška v liste | 15 cm |
| Výška v kvete | 20 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | trvalkové koberce, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Devätorník hybridný ´Fire Dragon´ je pôdopokryvná, stálezelená trvalka. Má úzke šedo zelené listy. Stonky sú veľmi tvrdé až drevanté. Kvitne oranžovo červenými kvetmi so žltým stredom. Je mrazuvzdorný do -28°C. Rastie do výšky približne 15-20 cm.
Pestovanie: Devätorníky vyžadujú dobre priepustnú až kamenistú pôdu a plné slnko. V prírode často rastú na vápencových skalách. Sú to veľmi obľúbené skalničky, ktoré kvitnú od júna až do augusta. Vytvárajú zelené koberce s množstvom kvetov. Devätorníky sa navzájom výborne kombinujú, vytvárajú nádherné koberce plné farieb.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
