Echinacea hybridná ´SUN MAGIC® VINTAGE RUBY´ kont. 0,5 l
Echinacea hybridná ´SUN MAGIC® VINTAGE RUBY´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea hybrida ´Sun Magic Vintage Ruby´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40 cm |
| Výška v kvete | 40-45 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Echinacea ´VINTAGE RUBY´ patrí do série Sun Magic. Rastliny z tejto série sa vyznačujú pevnými stonkami, dlhým bohatým kvitnutím a dobrým zdravím. Kvety s priemerom 5 cm majú žiarivú rubínovočervenú farbu. Okvetné lístky sú sústredené okolo vypuklého stredu. Kvitnutie trvá od júna do septembra. Trvalka vytvára kompaktné, dobre rozvetvené trsy, ktoré dorastajú do výšky cca 40 cm a šírky 35 cm. Listy sú tmavozelené kopijovité, na dotyk drsné. Echinacea vynikne v zmiešaných trvalkových záhonoch, kvety sú tiež vhodné k rezu do letných kytíc.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto.
