- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Polotieň
- >>
- Flox šidlolistý ´SCARLET FLAME®´, kont. 0,5 l
Flox šidlolistý ´SCARLET FLAME®´, kont. 0,5 l
Exkluzívny kobercovitý flox s výraznými ružovočervenými kvetmi.
Flox šidlolistý ´SCARLET FLAME®´, kont. 0,5 l
Exkluzívny kobercovitý flox s výraznými ružovočervenými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Phlox subulata ´Scarlet Flame´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružovo červená |
| Doba kvitnutia | IV - VI |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška | 5 - 10 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | skalka, okraj záhona |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25 - 30 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zaujímavý kultivar ´SCARLET FLAME®´ vytvára husté vankúše obsypané ružovočervenými kvetmi, ktoré majú tvar hviezdy. Listy sú úzke, počas kvitnutia ich takmer vôbec nevidno. Rýchlo sa rozrastá. Hodí sa na pestovanie v skalke, ale tiež ako obruba chodníkov.
Pestovanie: Flox zaraďujeme medzi skalničky, pretože vyžaduje slnečné stanovisko a suchšiu pôdu. Je nenáročný a tolerantný voči suchu.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
