- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Polotieň
- >>
- Gypsomilka plazivá ´ROSEA´ kont. 0,5 l
Gypsomilka plazivá ´ROSEA´ kont. 0,5 l
Atraktívna pôdopokryvná trvalka so záplavou malých ružových kvetov.
Gypsomilka plazivá ´ROSEA´ kont. 0,5 l
Atraktívna pôdopokryvná trvalka so záplavou malých ružových kvetov.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Gypsophilla repens ´Rosea´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | svetloružová |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška | 10 - 15 cm |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 15 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | - 37 °C |
| Použitie | skalky, okraje záhonov, nádoby |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25-30 cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Gypsomilka ´ROSEA´ patrí medzi rýchlo rastúce, pôdopokryvné trvalky. Od mája kvitne bohatou záplavou svetloružových kvetov. Kvety majú výraznú vôňu, ktorou lákajú včely a motýle. Listy sú drobné, šedozelenej farby. Je mimoriadne vhodná na výsadbu do skalky, kaskádových stien alebo do črepníkov.
Pestovanie: Gypsomilka patrí medzi suchomilné trvalky. Vyhovuje jej suchšia, priepustná záhradná pôda a slnečné stanovisko. Pekne vynikne aj v črepníku, pretože sa rýchlo rozrastie a potom prevísa cez okraj. Po odkvitnutí ju môžeme zostrihnúť, aby opätovne zakvitla.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
