Kamzičník východný ´LITTLE LEO´, kont. 0,5 l
Nízka nenáročná jarná trvalka so srdcovitými listami a žiarivo žltými kvetmi.
Kamzičník východný ´LITTLE LEO´, kont. 0,5 l
Nízka nenáročná jarná trvalka so srdcovitými listami a žiarivo žltými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Doronicum orientale ´Little Leo´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 5 - 10 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | vzdušná, priepustná |
| Výška v liste | 25 cm |
| Výška v kvete | 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 9 - 12 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: Kamzičník východný je pomaly rastúca trvalka. Vytvára úhľadné bochníky s pomerne veľkými, srdcovitými listami, ktoré sú na okrajoch výrazne zubaté. Na dlhých tenkých stonkách sa od apríla do mája vytvárajú žiarivo žlté kvety. Vysádzame ho na slnečné až polotienisté stanovisko.
Pestovanie: Vyžduje vlhkú, priepustnú a úrodnú pôdu, znesie však aj piesočnaté pôdy. Mrazuvzdorný je do -34°C. Počas kvitnutia je vhodné odstraňovať suché kvety, čím podporíme dlhšie kvitnutie a zabránime vysiľovaniu rastliny. Môžeme ho vysadiť aj do skaliek, na okraj záhona, do črepníka, ale aj pod stromy.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
