Kokarda osinatá ´ARIZONA SUN´ kont. 1 l
Kokarda osinatá ´ARIZONA SUN´ kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Gaillardia aristata ´Arizona Sun´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | červenožltá |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 30 cm |
| Výška v kvete | 40 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 30 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,5 kg |
Popis
Charakteristika: Kokarda osinatá pôvodne pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky, odkiaľ sa dostala do Európy. Kultivar ´ARIZONA SUN´ je rýchlo rastúca trvalka dorastajúca do výšky 30 - 40 cm. Kvitne od júna veľkými kvetmi, ktorých červenohnedý stred je husto obkolesený žiarivými červeno-oranžovo-žltými okvetnými lístkami. Listy sú široko kopijovitého až vajcovitého tvaru, sýtej zelenej farby.
Pestovanie: Kokarda vyžaduje slnečné miesto a suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Je tolerantná voči občasnému suchu. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov. Je to vynikajúca trvalka do zmiešaných kvitnúcich záhonov a to najmä vďaka bohatstvu kvetov a dlhému obdobiu kvitnutia. Farebný efekt kvetov sa znásobuje s počtom vysadených rastlín. Dobre sa kombinuje s ostatnými suchomilnými trvalkami ako napr. echinacea, margaréta (Leucanthemum) a trávami stipa, perovec (Pennisetum).
