Lomikameň Arendsov ´ALBA´, kont. 1 l
Obľúbený snehobiely lomikameň tvoriaci husté kompaktné vankúšiky.
Lomikameň Arendsov ´ALBA´, kont. 1 l
Obľúbený snehobiely lomikameň tvoriaci husté kompaktné vankúšiky.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Saxifraga arendsii ´Alba´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 5 cm |
| Výška v kvete | 10 - 15 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 28 °C |
| Použitie | skalky, trvalkové koberce |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Lomikameň Arendsov ´ALBA´ je obľúbená, nenáročná skalnička tvoriaca malebné kompaktné vankúšiky. Táto kobercová trvalka je vysoká cca 15 cm, stálozelené listy sú usporiadané v ružiciach. Kvitne v apríli až máji množstvom bielych kvetov so žltozeleným stredom.
Pestovanie: Vyžaduje suchšiu, priepustnú pôdu a slnečné až polotienisté stanovisko. Je mrazuvzdorný do -28°C. Lomikameň je vhodný do skaliek, skalných štrbín alebo do kobercových záhonov.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
