Lomikameň Arendsov ´FLOWER CARPET´, kont. 1 l
Pôdopokryvná skalnička s bohatým kvitnutím ružovo karmínových kvetov.
Lomikameň Arendsov ´FLOWER CARPET´, kont. 1 l
Pôdopokryvná skalnička s bohatým kvitnutím ružovo karmínových kvetov.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Saxifraga arendsii |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10 - 15 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | III - V |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 5 cm |
| Výška v kvete | 15 - 20 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 28 °C |
| Použitie | skalky, trvalkové koberce |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Lomikameň "Kvetinový koberec" patrí medzi atraktívne, nižšie, bohato kvitnúce jarné sklaničky. Odroda vytvára husté koberce s hlboko strihanými, stálezelenými listami. Na vzpriamených stonkách kvitnú v jarných mesiacoch ružovo karmínové kvety so žltým stredom. Využíva sa na výsadbu do skaliek, ako lem chodníkov a záhonov, môžeme ho tiež pestovať v nádobách na balkóne alebo terase.
Pestovanie: Vyžaduje suchšiu, priepustnú pôdu a slnečné až polotienisté stanovisko. Je mrazuvzdorný do -28 °C.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
